strona główna | mapa serwisu | kontakt
Włodzimierz Jędrzejak
23 kwietnia 2012 roku

Włodzimierz Jędrzejak

Starosta Ostrowski w latach 2002 – 2006 oraz 2006-2010

Chcieliśmy pozyskać dużo środków zewnętrznych

Wszystkie problemy z jakimi przyszło mi się zmierzyć były dla mnie bardzo ważne, a największą wagę przykładałem do pozyskiwania jak największej ilości środków zewnętrznych, w szczególności środków unijnych – wspomina Włodzimierz Jędrzejak starosta ostrowski dwóch kadencji.

Funkcję Starosty Ostrowskiego pełniłem przez dwie kadencje tj. od 2002 do 2010 roku. Pełnienie funkcji Starosty wspominam, jako pracę bardzo odpowiedzialną i pełną satysfakcji, pracę na rzecz społeczności samorządu powiatowego. Przed objęciem funkcji Starosty Ostrowskiego pracowałem przez wiele lat w administracji państwowej (m.in. Urząd Miejski) oraz przez wiele lat byłem radnym gminnym i powiatowym.

* 2_07_09_001_a_jedrzejak(na zdjęciu: Włodzimierz Jędrzejak - Starosta Ostrowski w latach 2002-2010)

Nic mnie nie zaskoczyło, ponieważ wiedziałem, jaką funkcję obejmuję i na czym będzie polegać moja praca. Wszystkie problemy, z jakimi przyszło mi się zmierzyć były dla mnie bardzo ważne, a największą wagę przykładałem do pozyskiwania jak największej ilości środków zewnętrznych, w szczególności środków unijnych.

* 1(Otwarcie Oddziału Położniczo - Ginekologicznego w ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim - 15 października 2008 r.)

* obraz_189

(Rajd Samochodowy Powiatowej Rady Biznesu o Puchar Starosty Ostrowskiego)

Wszystkie sprawy były ważne i wymagały pełnego zaangażowania. Powiaty spełniają określoną rolę w administracji. Powinno być ich mniej. Natomiast przy przekazywaniu powiatom coraz większej ilości zadań, zapomina się o równoczesnym przekazywaniu na te zadania środków finansowych.

Odwiedzin: 634