strona główna | mapa serwisu | kontakt
125 znaczków na 125 lecie
13 czerwca 2012 roku

125 znaczków na 125 lecie

Powiat Ostrowski świętując w tym roku jubileusz 125-lecia zainicjował wydanie okolicznościowego spersonalizowanego znaczka pocztowego oraz pocztowej kartki korespondencyjnej. Wydawnictwa są okazją dla kolekcjonerów, którzy mogą wzbogacić swoje zbiory o unikatowe eksponaty.

Zarówno znaczek jak i kartka przedstawiają grafikę, na której widnieje mapa pierwszego Powiatu Ostrowskiego, budynek pierwszego starostwa oraz wizerunek Wojciecha (Antoniego) Lipskiego pierwszego polskiego starosty ostrowskiego.

* DSC_0098-001 

- Jest to jedno z przedsięwzięć promocyjnych związanych z Jubileuszem. Naszym zamiarem jest dotarcie z informacją o Jubileuszu do różnych kręgów odbiorców. Począwszy od wydawnictwa broszurowego, które rozdawane jest na szerszą skalę, poprzez monografię, po ten materiał skierowany do filatelistów. Myślę, że jest to atrakcyjne wydawnictwo, ze względu na limitowaną ilość, która pojawiła się w obiegu. Wszystko po to, aby podkreślić wagę Jubileuszu – mówi Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

* DSC_0092-001

Nadkład kartek pocztowych to 1000 sztuk, z czego większość nakładu wykupił powiat na potrzeby kolekcjonerów, pozostała część jest rozprowadzana przez Pocztę Polską na terenie powiatu. Prawdziwą atrakcją może być jednak spersonalizowany znaczek pocztowy wydany w ilości 125 sztuk.

- W porównaniu z dużymi miastami na naszym terenie mało pojawia się wydawnictw okolicznościowych, dlatego trudno jest stworzyć bogaty zbiór dotyczący powiatu ostrowskiego. Każda kartka pocztowa czy też widokówka wydawana przez Pocztę Polską, samorząd lub organizację pozarządową jest bardzo cenna dla kolekcjonerów, bo wzbogaca zbiór – mówi Jarosław Mikołajczyk, kolekcjoner regionalista, który w swoich zbiorach posiada między innymi powojenną pocztówkę przedstawiającą pierwszy budynek Starostwa Powiatowego mieszczący się przy ul. Wrocławskiej.

Odwiedzin: 719