strona główna | mapa serwisu | kontakt
Powiatowy album odkryje swe tajemnice
2 stycznia 2013 roku

Powiatowy album odkryje swe tajemnice

Już 4 stycznia 2013r. będzie można zobaczyć końcowy efekt prac nad albumem „Powiat ostrowski w dawnej ikonografii. Ze zbiorów Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Na spotkanie promocyjne książki zaprasza autor Witold Banach i starosta ostrowski Paweł Rajski.

Album jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego. Przyczynkiem do jego wydania był obchodzony w 2012r. jubileusz 125-lecia powstania Powiatu Ostrowskiego.

Książka to niezwykła podróż w czasie przez utracone pejzaże 39 miejscowości: Antonin, Bagatela, Biskupice Ołoboczne, Boczków, Bogdaj, Chotów, Franklinów, Głogowa, Gorzyce Wielkie, Górzno, Kotłów, Krępa, Latowice, Lewków, Miedzianów, Mikstat, Nowe Skalmierzyce, Ociąż, Odolanów, Ołobok, Osiek, Parczew, Pogrzybów, Przygodzice, Raszków, Rososzyca, Sadowie, Sieroszewie, Słaborowice, Sobótka, Sośnie - Moja Wola, Sulmierzyce, Szczury, Śliwniki, Śmiłów, Wysocko Wielkie, Zacharzew, Zębców, Ostrów Wielkopolski.

* zaproszenie___promocja_albumu

Publikacja obejmuje ponad 350 ilustracji: dawne pocztówki, unikatowe fotografie, dokumenty, dyplomy, grafiki, obrazy, stare mapy, przedmioty. Świadectwa historii miejscowości i losu ich mieszkańców zamieszczone w książce wydają się być namacalne, a to za sprawą kunsztu Piotra Łopatki, który zajął się opracowaniem graficznym albumu.

Powiatowy album to ekskluzywne wydawnictwo o objętości ponad 150 kolorowych stron w twardej oprawie. Znakomite uzupełnienie albumów „Ostrów Wielkopolski w dawnej pocztówce 1897-1939”, „Powiat ostrowski w dawnej pocztówce do 1939 roku”, „Ostrowska Nostalgia”.

Oficjalna promocja książki oraz spotkanie z jego twórcami odbędzie się w piątek, 4 stycznia 2013r. o godz. 16:00 w spichlerzu Folwarku Polskiego w Radłowie. Zapraszamy.

Autor: Romana Ogórkiewicz

Odwiedzin: 560